Pomóżmy spełnić Piotrusiowi marzenia

125 km i Piotruś stanie na nogi
Fot. Tomasz Jasiński

Jestem człowiekiem, który nie odkłada marzeń na półkę. Teraz połączyć mogę swoje z niesieniem pomocy innym. Niedawno pojawiła się inicjatywa zrobienia czegoś dla kogoś, kto nie może tak jak my wstać rano i cieszyć się życiem w pełnej samodzielności. Na celownik poszedł Szlak Wzgórz Szymbarskich liczący ok. 125 km.

Cel: zebrać pieniądze na pionizator dla 11-letniego Piotrusia. Dzięki zaangażowaniu grupy ludzi machina ruszyła. Tym samym dni 25-26 kwietnia staną się dla mnie szczególnie ważne. W piątkowy wieczór 25 kwietnia o godz. 20:00 wraz z Andrzejem Jarmołowski i Piotrem Pelplińskim rozpocznę charytatywny bieg „125 km i Piotruś stanie na nogi”.

Wyruszymy z Sierakowic Szlakiem Wzgórz Szymbarskich, by następnego dnia, tj. 26 kwietnia ok. godz. 16:00 wbiec na metę zlokalizowaną na Placu Przyjaciół Sopotu na dole ul. Monte Cassino w Sopocie.

Piotruś był energicznym dzieckiem. Zaczął chodzić mając 7 miesięcy. W wieku 5 lat na skutek wypadku doznał złamania szyjnego odcinka kręgosłupa. Wg lekarzy nie powinien przeżyć. Rodzina otrzymała wyrok– oddać do hospicjum, gdzie w spokoju dożyje  jeszcze kilka tygodni. Jego rodzice i on sam z przeciwnościami walczy już od 6 lat. Piotrek ma piękne marzenia i całe życie przed sobą na ich spełnienie. Do tego jednak konieczny jest pionizator i rehabilitacja. Każdy może pomóc, nawet najmniejsza kwota ma znaczenie!

Zachęcamy wszystkich do wsparcia akcji, zakupu koszulek Pomorze Biega i Pomaga, włączenia się do biegu w określonych lokalizacjach (podamy wkrótce) oraz obecności podczas finału wydarzeń na mecie 26 kwietnia w Sopocie. Pieniądze można wpłacać za pośrednictwem: www.siepomaga.pl/pomorzebiega

Więcej szczegółów już niedługo! Bądźcie na bieżąco. Dołączcie do wydarzenia na facebooku.

Partnerzy:
Radio Gdańsk S.A.
Pomorze Biega
Miasto Sopot
MOSiR Sopot

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *