Biegiem dla Jacka Gaworskiego

Mówi się, że wartość życia jest bezcenna. Niestety niektórych jest wciąż wyceniana.
Już od dłuższego czasu znajomy biegacz Maciek Drapella przygotowuje się do zmierzenia się ze swoim pierwszym maratonem, który planuje w tym roku w Gdańsku – XX Maraton Solidarności. Swoje przygotowania i sam bieg poświęca choremu przyjacielowi Jackowi:

„Mój pomysł na maraton to bieg dla przyjaciela, szermierza, chorego na dwie wredne choroby SM i nowotwór, mój bieg to ukłon dla jego walki, gdyż mnie tez przyjdzie powalczyć pierwszy raz z czymś takim, tylko że u mnie to potrwa od 4.15 do iluś tam a Jacek będzie walczył do końca …”

Dodając:

„Mimo, że to największy twardziel jakiego znam, potrzebuje naszej pomocy.”

W pomysł Maćka postanowiło się zaangażować więcej osób. Pobiec bądź też kibicować w pomarańczowych plastronach promujących akcję zbiórki pieniędzy dla Jacka. Przygotowania Maćka można śledzić na facebookowej stronie: Maraton dla Jacka Gaworskiego.

Jacek Gaworski był wielokrotnym mistrzem Polski we wszystkich kategoriach wiekowych indywidualnie i drużynowo w szermierce. Przez większość kariery sportowej był członkiem kadry narodowej i kadry olimpijskiej. W 2004 r. z dnia na dzień zaczął czuć mrowienie w nogach, po 3 dniach pojawił się brak czucia. Rozpoznanie – stwardnienie rozsiane. Niestety NFZ odmówił leczenia uznając, że w wieku 37 lat jest za stary, zaś po walkach rodziny dodał – postać choroby jest zbyt agresywna. Po ośmiu latach walki ze stwardnieniem wykryto kolejną ciężką chorobę – nowotwór mnogi rdzenia. Pojawiła się szansa na walkę z nowotworem leczeniem eksperymentalnym. Niestety koszt to aż 240 000 zł. Sam koszt leczenia strwardnienia rozsianego wynosi 8400 zł miesięcznie. Na swoim blogu Jacek na początku sierpnia napisał:

„Przeszedłem bardzo długą i wyboistą drogę leczenia, zjadłem dziesiątki tabletek, wlano we mnie litry chemikaliów. Mimo wyczerpania fizycznego i psychicznego nie poddam się! Spróbujemy zebrać niezbędną kwotę bym mógł stanąć do walki o życie! Gdybyśmy nie spróbowali to zawiedlibyśmy Wszystkich Tych, którzy we mnie wierzą. Tym bardziej, że obiecałem Wam Mazurka Dąbrowskiego na Paraolimpiadzie w 2016 i by dotrzymać słowa – muszę żyć! Dlatego z całego serca bardzo Was proszę o pomoc, byśmy wspólnie wygrali ostateczną wojnę z moim agresorem.”

Jacek marzy o wystąpieniu w roku 2016 na Paraolimpiadzie w Rio de Janeiro. Razem możemy mu pomóc w realizacji tego celu. Wszystkie niezbędne informacje o możliwości wsparcia dostępne na stronie: http://jacekgaworski.pl/ .

KONTO FUNDACJI:
ING Bank Śląski S.A.
Numer konta:  25 1050 1575 1000 0090 9712 1306
„FUNDACJA NA RZECZ CHORYCH NA STWARDNIENIE ROZSIANE I CHOROBY NOWOTWOROWE – POMÓŻ WALCZYĆ O ŻYCIE”
KRS: 0000428288  skrócona nazwa: „Fundacja – Pomóż Walczyć o Życie”
Opis przelewu : Jacek Gaworski

One thought on “Biegiem dla Jacka Gaworskiego

Comments are closed.