Przyłącz się do Szlachetnej Paczki. Zbiórka podczas parkrun Gdańsk 6 grudnia

Wspólnie z Martą Siarą i Sforą Pomorze zachęcamy do przyłączenia się do akcji Szlachetna Paczka. Jest to projekt, który inspiruje ludzi do niesienia pomocy człowiekowi w potrzebie.

W ramach Szlachetnej Paczki pomoc udzielana jest wybranym, konkretnym osobom. Zbiórkę prowadzimy dla rodziny, której opis przestawiamy poniżej:

„Pani Katarzyna (45 l.) samotnie wychowuje dwójkę dzieci – Michalinę (15 l.) i Tomka (15 l.). Ich problemy rozpoczęły się prawie dwa lata temu. Nałożyły się na siebie problemy zdrowotne syna (miał udar), a także odejście męża. Pani Katarzyna musiała samodzielnie stawić czoła problemom. Zrezygnowała z pracy i cały swój czas poświęciła, by walczyć o zdrowie syna. Rodzina musi więc utrzymywać się z różnego rodzaju zasiłków oraz alimentów, co łącznie daje kwotę 1765 zł. Po odjęciu kosztów utrzymania mieszkania, a także opłaceniu leczenia, na każdego członka rodziny przypada zaledwie 225 zł na życie. Rodzina stara się być razem. Sami także pomagają innym. Michalina współpracuje z Caritasem podczas zbiórek żywności, a także pomaga w opiece nad bratem. Pani Katarzyna jest pełna pozytywnej energii, którą zaraża swoje pociechy. W domu najbardziej brakuje środków na zaspokojenie bieżących potrzeb. Rodzina będzie więc wdzięczna przede wszystkim za żywność, która pozwoli im stworzyć miłe Święta. Bardzo przydadzą się również ubrania dla dzieci, a także wyposażenie mieszkania w postaci kołder i poduszek.”

Lista potrzebnych rzeczy:

Żywność trwała: Herbata, Kawa, Ryż, Kasza, Makaron, Mąka, Cukier, Olej, Dżem, Konserwy mięsne, Konserwy rybne, Warzywa w puszkach. Inne produkty żywnościowe: produkty z długa datą ważności.
Środki czystości: Proszek do prania, Płyny czyszczące, Płyn do mycia naczyń, Szampon, Mydło/żel myjący.
Odzież:
Tomek – jeansy 180 cm (chłopiec jest wysoki, ale jednocześnie bardzo szczupły). Obuwie: ciemne adidasy r. 45/46.
Michalina – spodnie czarny kolor  170 cm  (sylwetka: normalna). Obuwie zimowe: glany rozmiar 38.
Katarzyna – ciepły, gruby sweter 175 cm
– Jak i również: Kołdra, Poduszka, Pościel, piórnik dla 15-latka.
– A ich prezenty „marzenia” to:
Tomek – książka (kryminał, beletrystyka, obyczajowe).
Michalina – koszulka ulubionego zespołu Slayer.

Produkty i upominki zbierać będziemy podczas sobotniej edycji parkrun Gdańsk w dniu 6 grudnia. Parkrun to cotygodniowy darmowy bieg z pomiarem czasu. Startuje punktualnie o 9:00 w pobliżu Wejścia D do parku Ronalda Reagana (ul. Dąbrowszczaków). Biegacze pokonują dystans 5 km. Udział jest bezpłatny, wystarczy się tylko zarejestrować na stronie parkrun. Można dary dla rodziny również dostarczać w innych dniach. W tym celu najlepiej konsultować się z Martą Siarą: siara.marta@googlemail.com

Jak mówi główna inicjatorka akcji Marta:

„Pomaganie w Szlachetnej Paczce daje tyle samo satysfakcji, co zrobienie życiówki na parkrunie.”