a+b+c= Nocne Bieganie z Wilkami i Czołówkami

Las, czołówki, praktycznie zawsze nowe trasy. Brak stałego miejsca startu. Co tydzień wyczekiwanie na sygnał. To nie zniechęca. Wręcz przeciwnie. Ma w sobie szczyptę tajemnicy. Nutkę adrenaliny. Co czeka tym razem? W końcu by przeżyć przygodę wystarczy tylko wyjść z domu. Pakowanie czołówki i w drogę. Niektórzy zapominają. Wytężają wzrok. Bądź korzystają ze złączonej wiązki światła innych latarek. Zawsze jest ogrom śmiechu i dobra zabawa.

Nocne bieganie z wilkami i czołówkami zainicjowane przez Pawła Marcinko i Pawła Szwed były nowością w tygodniowym kalendarzu treningów pomorskich. I szybko znalazły sprzymierzeńców. Od ok. 1,5 roku raz w tygodniu grupa zapaleńców spotyka się na wspólny bieganiu w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. Treningi organizowane przez Sforę Pomorze, wspierane przez Biegowy Świat zyskały patronat Pomorkiego Pucharu Dogtrekkingu.

nocne

Ja, tam stary jestem i nie mam pamięci wstecznej ale pewnie było to tak, że Paweł miał psiaka, który potrzebował się wybiegać, a ja miałem hopla z łażeniem – bieganiem w nocy po lesie z czołówką i tak to powstało. Pierwsze spotkanie chyba nastąpiło w Matemblewie (ale Paweł chyba to lepiej pamięta) – wspomina Paweł Szwed.

Dokładnie pierwsze spotkanie w Matemblewie – potwierdza Paweł Marcinko, dodając – A skąd pomysł.? Bieganie po lesie jest przyjemne, ale w tygodniu mało kto ma czas aby biegać w ciągu dnia, zostają wieczory i … a) trzeba mieć czołówkę b) psa trzeba wyprowadzić na spacer c) w grupie raźniej. a+b+c = nocne bieganie z wilkami i czołówkami. Paweł okazał się super przewodnikiem po TPK, zawsze znajdzie dziki i dzikie pszczoły, a jak nie to sam udaje dzika.

Zwiedzamy rejony zazwyczaj Gdańska, czasem Sopotu, sporadycznie Gdyni. Na trening można przyjść z psem, ale najważniejsze – musi być na smyczy. Zdarza się – trasę wybieramy spontanicznie. Jak podczas niedawnego treningu. To może pobiegniemy wokół lotniska? – zaproponował Piotr. Pomysł przyjęto z aprobatą. Chwilę później już podążaliśmy ścieżką nieopodal ogrodzenia. Ostatnio, zatęskniłam za widokiem oświetlonego Gdańska z punktu widokowego Pachołek. Paweł & Paweł starają się o spełnianie życzeń. Na koniec treningu czekał relaks dla oczu. I wyjątkowa widoczność.

Dystans waha się od 10-12 km. Czasowo – najlepiej zarezerwować około 1,5 godziny. Warunków można spodziewać się różnych. Zależnych od warunków pogodowych. Buty, jednak lepiej założyć terenowe.

nocne2

Co jakiś czas odbywa się specjalna edycja dla dzieci – poszukiwanie skarbów. Najmłodsi mogą spróbować swoich sił z mapą, a dorośli w tym czasie pobiegać.

Aktualne miejsca spotkań najlepiej śledzić na profilu fb Sfora Pomorze.

nocne bieganie z czołówkami dla dzieci

2 thoughts on “a+b+c= Nocne Bieganie z Wilkami i Czołówkami

Comments are closed.