Dołączysz? Kilometry Dobra dla Arka

Bieganie, spacer, a może rolki? Przemierzając kilometry możesz pomóc. Jak? Rejestruj swoje kilometry i dołącz do wydarzenia.

Każdy z nas ma indywidualny powód, dla którego biega – jedni gonią za życiówkami, inni biegają dla przyjemności i odstresowania, a także po prostu dla zdrowia. Są też tacy, którzy nawet jakby chcieli, to takiej możliwości nie mają. Szukając celu naszych spotkań postanowiliśmy razem z Usługi Samochodowe Grupa Janisz Spółka Akcyjna Sp. K., a także przy wsparciu Miasto Pruszcz Gdański i Banku Spółdzielczego zorganizować akcję charytatywną wzorując się na popularnej akcji T-Mobile „Pomoc mierzona kilometrami”. Nasze lokalne „Kilometry Dobra” mają pomóc rodzicom Arka w opiece nad nim. Nasz cel to 700 000 kilometrów, które zostaną zamienione na 7000 zł przez Grupę Janisz i z tych środków zostanie ufundowany domowy podnośnik ułatwiający znacznie opiekę nad Arkiem. Liczba kilometrów wydaje się być ogromna, a czasu mamy „tylko” 5 miesięcy, ale przy wsparciu wielu par nóg i dobrych serc jesteśmy w stanie to zrobić 🙂 jeśli szukacie motywacji do wyjścia z domu, to właśnie ją znaleźliście. Bieganie, chodzenie czy jazda na rolkach to aktywności pośród których każdy znajdzie coś dla siebie, a jedyną istotną rzeczą jest włączenie endomondo i zapisanie się do rywalizacji żeby wspólnie z nami zbierać kilometry 🙂 – informują organizatorzy akcji, grupa Pruszcz Biega.

Arek ma 22 lata, waży ponad 100 kg. Jest mieszkańcem Pruszcza Gdańskiego, jest też upośledzony umysłowo w stopniu głębokim z kalectwami sprzężonymi. Arek niestety nie chodzi, najczęściej siedzi w pozycji dogodnej-ustalonej.  22-latek uzależniony jest od rodziny, w domu może liczyć na pomoc chorowitej mamy, tata Arka również jest osobą niepełnosprawną. W codziennym funkcjonowaniu pomóc może urządzenie – podnośnik domowy HeliQ. Służy on do podnoszenia osoby z wózka na łóżko, do wanny lub na podłogę. Daje pacjentowi mobilność.

Rywalizacja na Endomondo. Dołączycie? 

Fot. Grupa Pruszcz Biega
Fot. Grupa Pruszcz Biega

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *