Dołączysz? Kilometry Dobra dla Arka

Bieganie, spacer, a może rolki? Przemierzając kilometry możesz pomóc. Jak? Rejestruj swoje kilometry i dołącz do wydarzenia.

Każdy z nas ma indywidualny powód, dla którego biega – jedni gonią za życiówkami, inni biegają dla przyjemności i odstresowania, a także po prostu dla zdrowia. Są też tacy, którzy nawet jakby chcieli, to takiej możliwości nie mają. Szukając celu naszych spotkań postanowiliśmy razem z Usługi Samochodowe Grupa Janisz Spółka Akcyjna Sp. K., a także przy wsparciu Miasto Pruszcz Gdański i Banku Spółdzielczego zorganizować akcję charytatywną wzorując się na popularnej akcji T-Mobile „Pomoc mierzona kilometrami”. Nasze lokalne „Kilometry Dobra” mają pomóc rodzicom Arka w opiece nad nim. Nasz cel to 700 000 kilometrów, które zostaną zamienione na 7000 zł przez Grupę Janisz i z tych środków zostanie ufundowany domowy podnośnik ułatwiający znacznie opiekę nad Arkiem. Liczba kilometrów wydaje się być ogromna, a czasu mamy „tylko” 5 miesięcy, ale przy wsparciu wielu par nóg i dobrych serc jesteśmy w stanie to zrobić 🙂 jeśli szukacie motywacji do wyjścia z domu, to właśnie ją znaleźliście. Bieganie, chodzenie czy jazda na rolkach to aktywności pośród których każdy znajdzie coś dla siebie, a jedyną istotną rzeczą jest włączenie endomondo i zapisanie się do rywalizacji żeby wspólnie z nami zbierać kilometry 🙂 – informują organizatorzy akcji, grupa Pruszcz Biega.

Arek ma 22 lata, waży ponad 100 kg. Jest mieszkańcem Pruszcza Gdańskiego, jest też upośledzony umysłowo w stopniu głębokim z kalectwami sprzężonymi. Arek niestety nie chodzi, najczęściej siedzi w pozycji dogodnej-ustalonej.  22-latek uzależniony jest od rodziny, w domu może liczyć na pomoc chorowitej mamy, tata Arka również jest osobą niepełnosprawną. W codziennym funkcjonowaniu pomóc może urządzenie – podnośnik domowy HeliQ. Służy on do podnoszenia osoby z wózka na łóżko, do wanny lub na podłogę. Daje pacjentowi mobilność.

Rywalizacja na Endomondo. Dołączycie? 

Fot. Grupa Pruszcz Biega
Fot. Grupa Pruszcz Biega