Blog Forum Gdańsk Award 2016

Gdy wyczytali Biegowy Świat siedziałam sobie w fotelu na widowni. Nie reagowałam. Spojrzałam na ekran – sylwetka biegaczki. Rozejrzałam się – nikt nie biegł. Nie pasowało mi jednak imię. Zapraszali Annę. Inni też się rozglądali. Biegowyswiat.pl Czyli to jednak ja? Wreszcie ruszyłam w kierunku sceny. Tylko serce zaczęło uderzać nieco pomocniej.

W niedzielne popołudnie niemal biegiem udałam się na galę Blog Forum Gdańsk Award 2016 kończącą Blog Forum Gdańsk. Najważniejszą w Polsce interdyscyplinarną konferencję dla blogerów. Co roku aplikuje na nią więcej osób niż może wziąć udział. Rozżaleni liczą, uda się następnym razem. W tym roku gościem specjalnym był Clive Thompson – uznany dziennikarz i bloger „The New York Times”. O ile o udział w konferencji nie aplikowałam z uwagi na zlot Asics Frontrunnerów w Warszawie, to na udział w plebiscycie się zgodziłam. Z miłym zaskoczeniem obserwowałam zaangażowanie znajomych i ich wsparcie. Czy się czegoś spodziewałam? Nie. Pewnie dlatego przy wyczytaniu wyników siedziałam na widowni jak gdyby nigdy nic. Chwila minęła, nim dotarło do mnie, to Biegowy Świat zgarnia nagrodę czytelników. Z całej gamy tematycznej: podróżniczych, kulinarnych, modowych, wygrywa tematyka biegowa. Stanąć przystało mi obok cenionych w środowisku. Nagrody zdobyli bowiem również: jury – Jacek Kłosiński klosinski.net, a blogerem odpowiedzialnym społecznie został Konrad Kruczkowski – Halo Ziemia.

Materiały prasowe #BFGdansk
Materiały prasowe #BFGdansk

Tworząc bilans swego czasu co dało i co zabrało bieganie. Pozytywne aspekty przeważały. I choć czasem oczy zamykają się same ze zmęczenia, czasami chciałoby się usiąść i nic nie robić (czy ja to potrafię?), to kolejna nagroda, pozytywne wiadomości i komentarze potwierdzają – warto. Agnieszka Machalica napisała – „to bardzo praktyczny blog. I motywuje jak cholera!” Podobne opinie pojawiły się, gdy  na początku roku w biegowym podsumowaniu roku 2015, Radio Gdańsk Pomorze Biega i Pomaga przyznało tytuł Bloga roku – biegowyswiat.pl. Potem niespodziewanie odebrałam statuetkę Dziennikarz/Bloger w plebiscycie Biegacze 2016, a we wrześniu trafiło do mnie wyróżnienie w plebiscycie Biegowy Dziennikarz Roku 2015/2016 podczas Festiwalu Biegowego. Niedzielny tytuł  to wyjście poza krąg sportowy. I zarazem nowe wyzwania.

I pomyśleć, że tak bardzo broniłam się przed założeniem bloga. Mówiąc, to nie dla mnie. Wielu zachęcało. Pamiętam, gdy w drodze z zawodów Kwidzyńskiego Biegu Papiernika kilka lat temu ceniony w środowisku Marcin Dybuk Dyrektor ds. Rozwoju Radia Gdańsk wspomniał – powinnaś założyć bloga. Wówczas nie miałam przekonania. Po weekendach wracałam, opowiadałam o startach/przygodach na szlakach, na których spędzałam sporo czasu. Chętne poczytalibyśmy o tym – powtarzali Przyjaciele i znajomi. W końcu coś drgnęło, a dla mnie pisanie i zdjęcia stały się przyjemnością.

Za sukcesami stoją ludzie. Biegowy Świat, dziś, to więcej niż blog. To grupa ludzi których łączy wspólna pasja. Motywujących do codziennego działania. Ciężko będzie wszystkich wymienić. Zatem napiszę – dziękuję wszystkim raz jeszcze. Czas brać się do pracy… Szykują się nowe projekty.