2016 – rok niespodzianek i przygód

2016 pożegnany, 2017 przywitany. Co się zmieniło? Cyferka. Pewnie inaczej nawet bym nie zauważyła. Jednak dobrze, że koniec roku jest. To pewien etap, który pozwala na małą refleksję – podążałam za tym co chciałam, a może jednak obrałam złą drogę? Może czas coś zmienić? Nie czekając na kolejny poniedziałek/miesiąc/rok.

Gdyby tak spojrzeć odrobinę wstecz, 2016 to rok wyzwań i niespodzianek, nowych doświadczeń i niesamowitych przeżyć, przygód, a także zmian. Zarazem rok pełen pracy. Ktoś zażartował – w lesie mnie spotkać można było łatwiej niż we własnym domu. Chyba trochę w tym prawdy. Śmiało mogę powiedzieć – udało się dużo. Dziś, że co się nie udało, było dobrą lekcją, by czasem zatrzymać się na rozpędzonej trasie.

Zaczęło się od podsumowania i miłego wyróżnienia Biegowy świat jako biegowego bloga na Pomorzu przez Radio Gdańsk Pomorze Biega i Pomaga. Nominacji i niespodziewanego zwycięstwa w plebiscycie Biegacze 2016 w kategorii dziennikarz/bloger. Wyróżnieniu w plebiscycie Biegowy Dziennikarz Roku 2015/2016 i zwycięstwie w plebiscycie Blog Forum Gdańsk Award 2016.
Odebraniu nagrody wolontariusza roku parkrun Gdańsk i niesamowitej statuetki i pucharu anielskiej wierności Świetlicy Integracyjnej Skrzydło Anioła w Luzinie, którą staram się wspierać co roku. 

Była też masa przygód na szlakach, wspólnych wycieczkach, trochę ich było. Na stałe wpisały się do kalendarza. Były spotkania z dzikami i żmijami. Małe spełnianie marzeń, nocna przeprawa kajakiem przez Rezerwat Przytoń.

razem2

Bieganie przy -20, w ulewie, gradobiciu. Zmagania zimą przy wietrze zwalającym z nóg w okolicach 140 km/h w górach, które dziś wydają mi się momentami igraniem z życiem, a jednak miały swój urok podczas startu w ultra w Zamieci. Był TUT, Rzeźnik Ultra, Przemytnik, Bieg 7 Dolin i 2 miejsce w Ekstremalnym Rajdzie na Orientację Harpagan na 100 km. Starty w roli pacemakera. Torba wyjątkowo często była spakowana na weekend. Buty często ubłocone…
Udało się uświadomić kilka osób, że bieganie o 4 nad ranem ze wschodem słońca, to sama przyjemność, tak jak i przemierzanie szlaków w lesie.

page

Były też tysiące zdjęć z imprez biegowych i triathlonowych.

Fot. Magda Brauer
Fot. Magda Brauer

Były porażki, a raczej lekcje pokory, każde czegoś uczyły. Pozostała masa wspomnień. Cudownych chwil, które wywołują uśmiech na twarzy. Zapach czosnku niedźwiedziego w okolicach 4 nad ranem w górach chyba już zawsze będzie mi się kojarzył z Rzeźnikiem Ultra. Przepiękny zachód słońca to magia Biegu 7 Dolin. Przeprawa przez chaszcze, próba wydostania się z bagna to uroki Harpagana. Piękne gwieździste niebo, prawdziwie dzika natura – Nocny Spływ Kajakowy przez Rezerwat Przytoń. Przedzieranie się przez muł – bieg rzeką. Na chwilę poczułam też jak to jest latać dzięki szkoleniu firmy ASICS.

Fot. Tomasz Domżalski
Fot. Tomasz Domżalski

Wszystko wydaje się jakby wczoraj, a jednak dużo się tego zebrało jak na rok. Czy mogę życzyć sobie więcej na obecny? Ruszam za przygodą, realizując czasem szalone pomysły. Tak jak ten, który się zrodził na koniec roku 2016, a wcielany jest w życie w 2017 – nieoficjalna Korona Szlaków Pomorskich. Do przebiegnięcia szlaki:
– Szlak Skarszewski – 81 km
– Szlak Trójmiejski – 46 km
– Szlak Kartuski – 66, 9 km
– Szlak Zagórskiej Strugi – 56,7 km
– Szlak Wejherowski – 54,6 km
– Szlak Wzgórz Szymbarskich – 125,9 km
– Szlak Kaszubski – 138,1 km

tepp001

Nie byłoby tego wszystkiego, gdyby nie Przyjaciele. Którzy są i wspierają. Mają niesamowitą wiarę we mnie. Są zawsze chętni do realizacji, nawet bywa, szalonych pomysłów.
Nie byłoby niektórych startów, gdyby nie Aleksandra z FizjoLab, która zna wszystkie moje słabe punkty i nakieruje jak usprawnić działanie organizmu.

I pomyśleć, że 2 lata temu twierdzili, że takie bieganie mogę już sobie wybić z głowy. Przestałam walczyć o życiówki, zaczęłam się bawić i chyba śmiało mogę rzec – kocham to co robię, mimo, że nie zawsze jest lekko i przyjemnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *