„Bądź zdrów – bez kolejki” – 10 kwietnia w Radiu Gdańsk

Jeśli amatorsko biegasz albo jeździsz na rowerze – warto 10 kwietnia o godz. 16:00 przyjść do Radia Gdańsk, które organizuje spotkanie ze specjalistami z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.
– Zapraszamy na nie wszystkich, którzy chcą być zdrowi i “bez kolejki” dowiedzieć się, jak bezpiecznie uprawiać sporty biegowe, triathlon i jazdę na rowerze. Naszymi ekspertami będą Wojciech Zaręba i Jakub Ławnicki, fizjoterapeuci z Zakładu Fizjoterapii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Będzie można porozmawiać z nimi na żywo, zadać pytania a także uzyskać poradę dotyczącą bezpiecznego uprawiania sportu i rehabilitacji urazów – informują organizatorzy,

Spotkanie poprowadzą Joanna Stankiewicz i Joanna Matuszewska, dziennikarki specjalizujące się w tematyce zdrowia. Relację wyemitowana zostanie na antenie Radia Gdańsk.

W czasie spotkania poruszanymi tematami będą m.in najczęstsze urazy jakich doznają sportowcy. Goście zademonstrują ćwiczenia wzmacniające i rozciągające, opowiedzą też jak trenować bezpiecznie dla organizmu. Mowa będzie też o sprzęcie i stabilizatorach, które pomagają przy urazach i o dochodzeniu do sprawności przy ich pomocy.

Zapraszamy w poniedziałek 10 kwietnia o godzinie 16:00 do Sali Koncertowej im. Janusza Hajduna w Radiu Gdańsk ul. Grunwaldzka 18 (obok Teatru Miniatura). Wstęp jest wolny.

Spotkanie jest kolejnym z cyklu, które Radio Gdańsk organizuje we współpracy z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym, w ramach projektu “Bądź zdrów- bez kolejki”. Specjaliści z GUMed spotykają się bezpośrednio ze słuchaczami Radia Gdańsk, którzy mogą m.in. zadawać nurtujące ich pytania. Gośćmi poprzedniego spotkania byli znani gdańscy ortopedzi prof. Tomasz Mazurek i dr hab. Rafał Pankowski.