Zbierz drużynę i wystartuj w 2 edycji sztafety Gdańsk Business Run

3 września wystartuje szósta odsłona Poland Business Run. Inicjatywa, która łączy środowisko biznesowe w ramach charytatywnej sztafety. Celem jest pomoc w sfinansowaniu nowoczesnych protez, rehabilitacji i pomocy psychologicznej dla osób po amputacjach. Tylko w ubiegłym roku w biegu w całej Polsce wzięło udział ponad 16 tysięcy osób z 1118 firm, którzy zebrali wspólnie 1 019 216 złotych. Uczestnicy pobiegną w tym roku w 7 miastach: Krakowie, Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach oraz oczywiście w Gdańsku.

Każdy rok jest lepszy niż poprzedni. Jesteśmy przekonani, że tym razem będzie podobnie. Chcemy zaangażować jak największą liczbę osób, bo wierzymy, że w ten prosty sposób, jakim jest pokonanie kilku kilometrów, naprawdę można odmienić czyjś los. Jesteśmy dumni, że Poland Business Run łączy ludzi z różnych środowisk, którzy dzielą się z nami dobrą energią i dają beneficjentom biegu siłę do działania i przekraczania własnych granic – mówi Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run, głównego organizatora biegu.

Szczegóły biegu:

Dystans: ok. 3,3 km

Drużyna: Każda zgłoszona drużyna liczy 5 zawodników.

Zgłoszenia: poprzez formularz 

Limit: 300 drużyn.

Start: na ul. Nowomiejskiej o godz. 10:30. Start poprzedza odprawa kapitanów. Zawodnicy startujący w pierwszej zmianie muszą stawić się na starcie o godz. 10:15.

Oficjalna strona biegu

Biegowy Świat objął patronat nad tym wydarzeniem.

138 – to bardzo ważna liczba dla organizatorów. Tylu niepełnosprawnym pomógł przez wszystkie lata Poland Business Run. Pośród nich znalazły się osoby po amputacji, z urazami kręgosłupa, wrodzonymi wadami kończyn oraz niepełnosprawnością wynikającą z miażdżycy, cukrzycy czy chorób nowotworowych. W 2016 roku w Gdańsku biegacze pobiegli dla Mateusza Pędziwiatra, 23-letniego studenta Politechniki, który stracił rękę i nogę w wypadku komunikacyjnym.