Znana jest trasa Gdańsk Business Run – historyczna

Znana jest już trasa Gdańsk Business Run. To świetna okazja na poznanie historycznych miejsc Młodego Miasta, wokół Europejskiego Centrum Solidarności. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 3 września o 10:30. To druga lokalna edycja największego ogólnopolskiego biegu charytatywnego na rzecz beneficjentów po amputacjach.

Gdzie biegniemy?

Przypomnijmy, iż w Gdańsk Business Run startują drużyny złożone z 5-ciu biegaczy, z których każdy przebiega jedną pętlę. W tym roku dystans wynosi przyjazne 3,3 km. Start i meta, czyli strefa zmian, zostaną ustawione w okolicy parkingu przy Europejskim Centrum Solidarności. Zawodnicy będą biegli historycznymi uliczkami na terenach postoczniowych: ul. Nowomiejską, ul. Droga do Wolności, ul. Ks. J. Popieluszki, ul. Rybaki Górne i z powrotem.  Trasa prowadzi obok Pomnika Poległych Stoczniowców 1970 oraz pod Bramą nr 2 Stoczni Gdańsk.

„W odróżnieniu od zeszłego roku nie mogliśmy zaplanować trasy na terenie Głównego Miasta, z uwagi na przewidziane w tym czasie liczne remonty.” – mówi Magdalena Jabłońska, Koordynatorka Pomorskiego Oddziału Fundacji Poland Business Run – „Z drugiej strony możliwości tych okolic pod względem eventowym dają o wiele większe pole do popisu, choćby pod kątem organizacji atrakcji dla kibiców.  Tymczasem zachęcam serdecznie wszystkie trójmiejskie firmy do zapisania swych drużyn. To idealny projekt CSR-owy dla biznesu.”

Dla kogo biegniemy?

Tak jak w zeszłym roku biegniemy również dla Mateusza Pędziwiatra, studenta Politechniki Gdańskiej,  który dzięki zebranej kwocie cieszy się dziś nowym lejem do protezy nogi, co znacznie ułatwia mu codzienne funkcjonowanie. Teraz czas na kolejny etap jego powrotu do aktywności sportowej. Część funduszy Gdańsk Business Run zostanie przeznaczona na specjalną protezę biegową.  Mateusz wystartuje razem z biegaczami we wrześniu.

„W chwili obecnej czekamy także na zatwierdzenie drugiego beneficjenta lub beneficjentkę z Pomorza. Wnioski były zbierane do końca kwietnia i są w trakcie weryfikacji.” – dodaje Magda Jabłońska.

Szczegóły biegu:

Dystans: ok. 3,3 km

Drużyna: Każda zgłoszona drużyna liczy 5 zawodników.

Zgłoszenia: poprzez formularz 

Limit: 300 drużyn.

Start: na ul. Nowomiejskiej o godz. 10:30. Start poprzedza odprawa kapitanów. Zawodnicy startujący w pierwszej zmianie muszą stawić się na starcie o godz. 10:15.

Oficjalna strona biegu

Biegowy Świat objął patronat nad tym wydarzeniem.

Gdańsk Business Run wspierają

W tym roku współorganizatorami Gdańsk Business Run są firmy: Bayer, State Street, AccorHotels, Torus, Teja Tur oraz Grupa Możliwe. Bieg wspierają jako Sponsorzy: Bayer, Epam, State Street. Partnerami zostali: Gdańska Organizacja Turystyczna, Gdański Ośrodek Sportu, Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu, Stadion Energa Gdańsk, Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku, Personal PR. Patronat Honorowy nad biegiem objęła organizacja Pracodawcy Pomorza. Lokalni Patroni Medialni to Dziennik Bałtycki, Trójmiasto.pl, Express Businessu oraz portale Biegowyswiat.pl i Bieganienapomorzu.pl.