Bieg w labiryncie na polu kukurydzy. Bieg Farmera wystartuje 16 września

Takiego biegu w Polsce jeszcze nie było. Dwa dystanse do wyboru już podczas rywalizacji. Trasa poprowadzona przez pole kukurydzy, a tam labirynt oraz inne urozmaicenia. Piknik rodzinny, a na nim zdrowe i dobre jedzenie. Już dziś warto zarezerwować w kalendarzu termin – 16 września 2017 roku – i razem z rodziną, przyjaciółmi przyjechać do Przechlewa. Tam właśnie odbędzie się pierwszy Bieg Farmera.

– Pomysł na Bieg połączony z piknikiem rodzinnym pojawił się latem 2015 roku – mówi Grzegorz Brodziak, prezes firmy Poldanor, organizator imprezy. – Pomyślałem, że jako firma rolnicza moglibyśmy taką imprezą sportową zachęcić nasze środowisko rolnicze (i nie tylko) do zdrowej aktywności fizycznej, w atmosferze integracji sportowej i rodzinnej. A przy okazji – dodać do bogatego kalendarza biegów w Polsce nową, intersującą ofertę „biegu tematycznego”. Tak też się stało. Do współpracy zaproszona została ekipa Energy Events, organizator cyklu imprez Triathlon Energy. Wykorzystano także ogromny potencjał grona pasjonatów sportu z Przechlewa. To tutaj odbywa się od pięciu lat fantastyczna impreza Prime Food Triathlon Przechlewo, a w tym roku po raz pierwszy zorganizowana zostanie RUNda Przechlewska na popularnym dystansie 10 km.

– Sport i bieganie już od kilku lat jest naszą lokalną pasją – dodaje Brodziak. – Przy tym nasz region ma długą, rolniczą tradycję z połaciami pól uprawnych, które na stałe wpisały się w piękny, polodowcowy krajobraz z niezliczonymi jeziorami i piękną rzeką Brdą. Wierzymy, że te niezwykłe walory natury będą magnesem i dostarczą wspaniałych wrażeń wszystkim sportowym zapaleńcom i tym, którzy przygodę z bieganiem dopiero rozpoczynają. Oprócz pięknej przyrody zadbamy również o klimat farmerski w trakcie biegu oraz w miejscu startu i mety. Na trasie biegu przewidzieliśmy kilka wyzwań o charakterze rolniczym, które raczej nie będą utrudnieniem, ale ciekawym urozmaiceniem biegu. Trasa Biegu Farmera będzie prowadziła w większości drogami gruntownymi utwardzonymi, ścieżkami leśnymi oraz po polach należących do organizatora wydarzenia, firmy Poldanor.

Trasa: Do wyboru będą dwa dystanse. Długi około 11,5 – 12 kilometrów oraz krótki, około 6,5 – 6,8 kilometra. Rzeczą wyjątkową imprezy jest to, że każdy z uczestników decyduje indywidualnie o wyborze dystansu już podczas samego biegu. Na około 5 kilometrze trasy będzie punkt decyzyjny. I to właśnie wtedy zawodnik zdecyduje, w zależności od samopoczucia, czy chce zmierzyć się z dłuższą trasą, czy krótszą. Jednak bez względu na decyzję, nie ominie go jedna z atrakcji Biegu Farmera, czyli labirynt na polu kukurydzy. Będą także inne urozmaicenia.

Start i meta usytuowany będzie na stadionie piłkarskim. Tam też będzie odbywał się piknik rodzinny z licznymi atrakcjami.

Wpisowe: 49 zł. Część opłat zostanie przeznaczona na leczenie i rehabilitację dzieci, ofiar wypadków rolniczych.

Limit: 500 osób

Zapisy: poprzez formularz.

Oficjalna strona biegu