Ruszają darmowe treningi do Gdańsk Business Run

Już ponad 45 trójmiejskich firm zapisało swoje sztafety do udziału w Gdańsk Business Run. W lipcu i sierpniu zostanie przeprowadzonych 8 bezpłatnych sesji treningowych pod okiem zawodowych trenerów. Pierwszy trening zaplanowano na 3 lipca o godz. 17:00. Obowiązują zapisy, ilość miejsc ograniczona.

Wakacje to dobry czas na zaplanowanie rozgrzewki biegowej przed wrześniowym wydarzeniem. Nawet jeśli dystans 3 kilometrów wydaje się niewielki, warto już teraz odpowiednio się do niego przygotować. Wspólne treningi to nie tylko aktywnie spędzony czas w świetnej atmosferze i cenne rady od trenerów, ale przede wszystkim doskonała integracja z biegaczami z różnych firm.

Zapisy poprzez formularz. Wszystkie informacje dotyczące treningów dostępne są na stronie gdanskbusinessrun.pl

Treningi przeprowadzą zawodowcy z Torus Triathlon Team: Paweł Miziarski, Bartosz Banach oraz Tadeusz Czepukojć. Natomiast jeśli ktoś  nie może uczestniczyć w treningu, istnieje także opcja rozpisanie indywidualnego treningu do przeprowadzenia we własnym zakresie. Organizatorem treningów jest firma deweloperska TORUS.

Gdańsk Business Run to charytatywny firmowy bieg sztafetowy, który odbędzie się w niedzielę 3 września 2017 o 10:30. Dystans na jednego zawodnika to 3,3 km. Opłata startowa dla jednej drużyny wynosi 378 zł.  Start i meta, czyli strefa zmian, zostaną ustawione w okolicy parkingu przy Europejskim Centrum Solidarności. Zawodnicy biegną historycznymi uliczkami na terenach postoczniowych: ul. Nowomiejską, ul. Droga do Wolności, ul. Ks. J. Popiełuszki, ul. Rybaki Górne i z powrotem. Trasa prowadzi obok Pomnika Poległych Stoczniowców 1970 oraz pod Bramą nr 2 Stoczni Gdańsk.

Zbieramy fundusze na specjalną protezę biegową dla Mateusza Pędziwiatra, studenta Politechniki Gdańskiej, która zapewni mu powrót do pełnej aktywności sportowej i ułatwi codzienne funkcjonowanie.

Bieg został objęty honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza oraz zrzeszeniem Pracodawcy Pomorza.

Współorganizatorami są: Bayer, State Street, AccorHotels, Torus, Teja Tur oraz Grupa Możliwe. Bieg wspierają jako Sponsorzy: Bayer, State Street, International Paper Kwidzyń, Epam oraz Glencore Polska. Partnerami zostali: Gdańska Organizacja Turystyczna, Gdański Ośrodek Sportu, Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu, Stadion Energa Gdańsk, Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny, Inkubator Przedsiębiorczości Starter, Personal PR, All 4 Body. Lokalni Patroni Medialni to Dziennik Bałtycki, Trójmiasto.pl, Gdansk.pl, Express Businessu, Magazyn Pomorski oraz portale Biegowyswiat.pl i Bieganienapomorzu.pl.