Ultrakrew pobiegnie pomóc Kubusiowi 25-27.08.2017

Ekipa Ultrakrew „Każdy ma swój krwiobieg” szykuje się do kolejnego biegu. Na początku roku w trudnych warunkach pogodowych, przy silnych wiatrach, przemierzyli Polskie wybrzeże. Walczyli z pogodą i dystansem zachęcając do oddawania krwi. W ramach akcji udało się zebrać 147 450 ml krwi! Tym razem stawiają sobie za cel przebiegnięcie ok. 230 km ścieżkami Kaszub i Borów Tucholskich.

– Każdy z nas, osób aktywnych planując trening zastanawia się głównie nad tym ile przebiec, jakim tempem, interwałem. Bieganie staje się czymś tak naturalnym, jak każda życiowa aktywność. Są jednak ludzie, dla których marzeniem jest MÓC wstać i przejść samodzielnie choć kilka kroków. Tak po prostu. Pospacerować i nic więcej – napisali na swoim profilu, dodając – Ultrakrew „Każdy ma swój Krwiobieg” wierzy, że zdrowie to przywilej, dlatego ruszamy do akcji 25-27 sierpnia. Tym razem chcemy wesprzeć niezwykłego chłopca. Jakub Pobłocki Radość Kubusia to młody człowiek, który swoją wewnętrzną radością i codzienną walką pracuje na samodzielność. Dla niego każdy dzień to ultra droga do tego, by pewnego dnia stanąć na własnych nogach. Dziś dzielny 12- latek potrafi już siedzieć przez 30 minut. BIEGACZE I ROWERZYŚCI w dniach 25-27.08.2017 potrzebujemy Was na trasie.

Jakub Pobłocki Radość Kubusia

NIE DA SIĘ KUPIĆ...

Jesteśmy zależni od krwi. A jej nie można kupić. Można ją tylko dostać. Od innego człowieka. Od tego, który chce się podzielić. Pamiętajcie na hasło ULTRAKREW można oddawać krew do 15 września w siedzibie WCKiK Terenowa Stacja w Gdańsku oraz w siedzibie i placówkach terenowych RCKiK w Gdańsku
Podziwiamy Honorowych Dawców Krwi, a także tych, którzy przychodzą pierwszy raz, każdego, kto ma odwagę. Przychodzą również tacy, którzy bardzo chcą, ale czasem ze względów medycznych nie mogą oddać krwi…Nie szkodzi – jeśli nie Wy, to może ktoś z Waszego otoczenia. Być może ten ktoś nie chce iść sam, może wolałby, aby ktoś mu towarzyszył….Jest wiele rozwiązań. Skorzystajmy z nich.

Jakie są kluczowe zasady akcji?

– udział jest bezpłatny i wymaga od uczestników samowystarczalności.,
– nie ma rywalizacji z innymi tylko wyłącznie z sobą samym (ze swoim zmęczeniem, motywacją itp),
– akcja ma dwa cele. W tygodniu poprzedzającym start na terenie Kaszub będą prowadzone zbiórki krwi. Poza tym można oddawać krew już teraz w WCKiK Terenowa Stacja w Gdańsku i RCKiK w Gdańsku na hasło ULTRAKREW do 15 września. Drugi cel to zbiórka funduszy na dalszą rehabilitację Kubusia Radość Kubusia.

TRASA:
– biegacze startują 25.08.2017 z Czarnej Wody
– rowerzyści startują 26.08.2017 także z Czarnej Wody
– godziny startów podamy wkrótce
– do pokonania przez obie ekipy jest 230 km.
– poruszamy się szlakiem zielonym z Czarnej Wody do Sierakowic, a następnie szlakiem czerwonym do miejscowości Olpuch.
– suma podejść na trasie to 5150 metrów
– trasa nie będzie dodatkowo wyznakowana przez Ultrakrew. Poruszamy się wyłącznie po szlakach.