Ultramaraton Kaszubska Poniewierka z nowym dystansem 130 km!

Tegoroczny Ultramaraton Kaszubska Poniewierka przyniesie sporo zmian. Po raz pierwszy zawodnicy zmierzyć się będą mogli z wersją HARD na dystansie 130 km. (D+3000m/D-2950). Jest to wariant opcjonalny składający się z połączonych tras 100km i pętli 33km, o ile spełnią warunki dotyczące limitów czasu z punktu, czyli opuszcza punkt żywieniowy w Wieżycy- Koszałkowie nie później niż o 14:00 – po 12h biegu Chęć udziału nie wymaga wcześniejszej deklaracji. Zawodnik może podjąć decyzję w trakcie biegu.

Ukończenie Biegu na każdym z dystansów gwarantuje uzyskanie punktów w klasyfikacji ITRA (International Trail Running Association):
– Ultramaraton Kaszubska Poniewierka 100km – 4 punkty ITRA / kwalifikacyjne do biegu UltraTrail du Mont-Blanc® / CCC® 
– Ultramaraton Kaszubska Poniewierka HARD 130km – 5 punktów ITRA / kwalifikacyjnych do biegu Ultra-Trail du Mont-Blanc® /CCC® 
– Kaszubska Poniewierka 30 – 2 punkty ITRA / kwalifika;cyjne do biegu CCC®

To nie jedyne zmiany tegorocznej edycji. Przypomnijmy

– Trasa setki zostanie odwrócona i zyska tym samym całkowicie nowy profil. Dodatkowo ulegnie kilku drobnym korektom – z różnych względów, takich jak wycinki w lesie czy kwestie bezpieczeństwa zawodników. Nie bez znaczenia pozostaje fakt skrócenia limitu czasu o godzinę. Naturalnie trasa 30 to całkowicie nowy bieg. Tym razem zawodnicy będą mieli do pokonania pętlę dookoła jeziora Ostrzyckiego ze wspaniałymi punktami widokowymi oraz podbiegiem na Szczyt Wieżyca. Drobną zmianą będzie przesunięcie godziny startów biegów. Wszystko po to aby zsynchronizować metę w Koszałkowie i zapewnić max. bezpieczeństwa. Chcielibyśmy aby meta żyła do późnych godzin nocnych dlatego będziemy pracować nad szeregiem atrakcji po zakończeniu imprezy. Mam nadzieję że uda się przekonać zawodników do pozostania na Kaszubach!– mówi Mariusz Adamczuk, jeden z organizatorów imprezy.

Dodaje – Wydaje mi się, że trasa KP30 będzie nieco łatwiejsza w porównaniu do tej z zeszłego roku. Będzie jednak na pewno o wiele bardziej widokowa i urozmaicona. Co do setki to chcemy aby było trudniej. Planujemy dodatkowo małą modyfikację w środku trasy, która może dość istotnie wpłynąć na trudność. In plus oczywiście 🙂
Nie chciałbym jednak zdradzać szczegółów dopóki formalnie nie uzyskamy odpowiednich zgód od zarządcy terenu.

Ukończenie Biegu Ultramaraton Kaszubska Poniewierka 100 km gwarantuje uzyskanie 4 punktów kwalifikacyjnych do biegu Ultra-Trail du Mont-Blanc® (2 punkty w starej klasyfikacji).

Szczegóły imprezy:

Ultramaraton Kaszubska Poniewierka: 100km (+2200m/‐2300m)
Start: SOPOT u podnóża Łysej Góry o 2:00.
Meta: KOSZAŁKOWO-WIEŻYCA

Zapisy: poprzez formularz online do 13.09.

Limit: 300 osób. 

Wpisowe: 
– od 1.05 – 31.07 – 150 zł
– od 1.08 – 14.09 – 200 zł

Punkty odżywcze:
Na trasie Ultramaratonu Kaszubska Poniewierka zlokalizowane zostaną 3 punkty odżywcze w tym 1 „przepak”: 
– 31 km Gdańsk, Decathlon Kartuska (punkt odżywczy);
– 48 km Skrzeszewo, Świetlica (punkt odżywczy + „przepak”);
– 70 km Kartuzy, Ławka Assesora (punkt odżywczy).

Kaszubska Poniewierka 30: 30 km (+650m/650m)
Start i meta: KOSZAŁKOWO-WIEŻYCA

Zapisy: poprzez formularz online do 13.09. 

Limit: 400 osób

Wpisowe:
– od 1.05 -31.07 – 75 zł
–  od 1.08 – 14.09 – 200 zł

Punkty odżywcze:
– Na trasie Kaszubskiej Poniewierki 30 do dyspozycji Uczestników będzie punkt odżywczy w Brodnicy Dolnej na ok 15 km.

Nie planujesz startu? To może wolontariat?

Kaszubska Poniewierka to także okazja do przeżycia ultra przygody od strony zaplecza organizacyjnego biegu.

Łukasz Zwoliński – Wszystkie osoby są mile widziane. Zadań do wykonania jest bardzo dużo, każdy znajdzie coś dla siebie. Najważniejsze oczywiście są chęci. Jeżeli ktoś chce poświęcić swój czas po to aby pomóc przy Poniewierce, to my zrobimy wszystko aby ten czas był mile przez tą osobę wspominany. Może o tym się za dużo nie mówi, ale moim zdaniem wolontariusze są najważniejszą częścią każdej imprezy. Tego typu przedsięwzięcia bez ich udziału by się zwyczajnie nie odbywały. Jako Poniewierka przywiązujemy dużą wagę do tego, aby każdy wolontariusz mógł liczyć na miłe towarzystwo w trakcie wykonywania swoich zadań. Zadowolony wolontariusz ma znacznie więcej pozytywnej energii i lepiej wykonuje powierzone mu zadania.

Szczegóły na oficjalnej stronie biegu.